Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać wiklinowy wózek dla lalek?

2019-08-16
Jak wybrać wiklinowy wózek dla lalek?Ukochana dziecięca lalka traktowana jest niczym członek rodziny: uczestniczy w spożywaniu wspólnych posiłków, zabierana jest na spacery, do przedszkola czy lekarza jako remedium na dziecięcy stres przed wizytą. Dziewczynki już od małego mają silnie rozwiniętą cechę opiekuńczości, która sprawia, że mają one potrzebę pielęgnowania kogoś małego i bezbronnego, w tym przypadku lalki. Dziecko dba o podstawowe potrzeby lalki takie same jakie ma ono, czyli jedzenie, zabawę, czy zażywanie ruchu na świeżym powietrzu. Poza domem lalka potrzebować będzie wiklinowego wózka dla lalek, w którym mała opiekunka wygodnie ją przewiezie. Wózek dla lalek to zabawka niezbędna także w domu – dziewczynki chętnie bawią się w dorosłe życie, w którym to załatwianie spraw na mieście z dzieckiem w wózku jest częstym scenariuszem.

Wiklinowy wózek dla lalek – uroczy, trwały i praktyczny

Dla dziewczynki jej ulubiona lalka jest wyjątkowa i taki też powinien być wózek dla lalek. Niebanalnym wyglądem z pewnością poszczycić mogą się wiklinowe modele stylizowane na retro. Wikliną zwie się młode pędy wierzb, które po odpowiedniej obróbce można przekształcić w kosze, meble, wózki i inne akcesoria. Surowiec ten jest naturalny i ekologiczny, a także odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kolorystyka produktów wiklinowych utrzymywana jest w odcieniach brązu, beżu, bieli i szarości, czyli kolorach, które nigdy nie wyjdą z mody.

Producenci zabawek dokładają wszelkich starań, by ich produkty wyglądały bardzo realistycznie, dlatego wiklinowy wózek dla lalek sprawiaja wrażenie, że można by w nim przewozić dziecko. Tak samo jak w rzeczywistości, rodzajów wózków jest kilka. W zależności od „wieku” lalki i potrzeb opiekunki wybrać można model głęboki czy wózek spacerowy.

Głębokie wózki to dobry wybór dla dziewczynek, które zamierzają przewozić wiele zabawek, bowiem cechują się sporą pojemnością. Modele spacerowe są lżejsze i bardziej zwrotne ze względu na ich przeznaczenie jakim są długie i częste spacery po dworze.

Wybierając wiklinowy wózek dla lalek należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich niewątpliwe jest jakość kółek i materiał, z którego zostały wykonane. Jeśli wózek będzie intensywnie eksploatowany na podwórku ważne by koła były odporne na ścieranie i zapewniały przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Na niepogodę przydatne będą także błotniki nad kołami. Nie bez znaczenia jest także waga wózka: nie może by on zbyt lekki, musi bowiem być stabilny, jednak jego waga powinna umożliwiać dziecku swobodne prowadzenie, manewrowanie i ewentualne przenoszenie. Wiklinowe wózki dla lalek, które będą wykorzystywane głównie na zewnątrz powinny być wyposażone w składaną budkę, która w czasie letnich dni będzie pełnić funkcję przeciwsłoneczną. Przed zakupem należy także zerknąć na wymiary – wózek musi być dostosowany do wzrostu dziecka, ewentualnie posiadać możliwość regulacji. Wiklinowe wózki dla lalek posiadają wyprofilowane uchwyty zapewniające łatwość prowadzenia. Są one odpowiednio wygięte, dzięki czemu nawet długie spacery nie będą męczące dla dziecięcych rączek.

Styczność ze stylem już od małego – wiklinowy wózek dla lalek

Wózki dla lalek z wikliny to małe dzieła sztuki, na które nie sposób się napatrzeć. Dziecko obdarowane wiklinowym modelem rozwinie swoją wrażliwość na piękno, a także doceni atuty wysokiej jakości zabawek. Wybór wózka dla lalki jest kwestią gustu – na decyzji zaważy tutaj kolorystyka oraz wzornictwo. Jedno jednak jest pewne, dla każdej miłośniczki różu, błękitu, falbanek i groszków, a także minimalistycznych propozycji, z pewnością znajdzie się wiele modeli do wyboru. Wózki wiklinowe dla lalek posiadają z reguły wyposażone są w miękkie posłanie dla lalki, które można prać w pralce. Zapewni ono lalce komfort przebywania w wózku, a małej właścicielce da pewność, że jej podopiecznej jest wygodnie.

Zobacz Dlaczego warto kupować zabawki drewniane?
pixel