Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Teatrzyk kukiełkowy

( ilość produktów: 7 )

Każde dziecko lubuje się w odgrywaniu scen z życia codziennego i naśladowaniu innych w trakcie różnych, nierzadko zabawnych czynności. Jest to dla maluchów wielka frajda, ale i jeden z najbardziej naturalnych sposobów na kompleksowe rozwijanie ich umiejętności.

Wielkie improwizacje wymagają odpowiednich akcesoriów oraz oprawy, którą może zapewnić klasyczny teatrzyk kukiełkowy. Profesjonalna aranżacja scen, galowe rozpoczęcie i zakończenie spektaklu oraz piękne i inspirujące detale pozwalają małym aktorom należycie wczuć się w odgrywane postacie i przełamać tremę związaną z publicznymi wystąpieniami.

Teatrzyk dla dzieci w roli głównej

Istnieje wiele różnych sposobów na rozwijanie wrodzonych umiejętności dzieci i nabywanie przez nie nowych. Teatrzyk drewniany w tej tradycyjnej jak i bardziej nowoczesnej formie to atrakcja sama w sobie i piękne uwieńczenie kolekcji zawierającej pacynki na rękę oraz inne akcesoria.

Każdy z nich ma swoje główne zalety, a styl ich wykonania stanowi dla najmłodszych wspaniałą inspirację i niebagatelną zachętę. W końcu spektakl o tak pięknej oprawie wygląda profesjonalnie, więc również występujące postacie i przedstawiane historyjki muszą być do tego adekwatne i zrealizowane z użyciem całej dziecięcej inwencji i kreatywnych pomysłów, jakie nasuną się małym pociechom.

Zdolności aktorskie, a rozwój społeczny i emocjonalny u najmłodszych

Domowy teatrzyk kukiełkowy to miejsce, wokół którego skupia się cała rodzina, a także rówieśnicy maluchów. Współpraca w ramach przygotowań oraz samego wykonania poszczególnych etapów przedstawienia stanowi integralną część tej zabawy i wymaga kooperacji między poszczególnymi aktorami. Samo wchodzenie w rolę drugiej osoby, świadomość, że różni się ona od nas pod wieloma względami jest dla dzieci nie lada odkryciem. Pomaga im to wczuć się w emocje innych i rozwija empatię oraz inne ważne, na co dzień umiejętności społeczne.

Teatrzyk kukiełkowy jako źródło rozrywki i alternatywa dla wielu mniej aktywnych form zabawy

Śmiech i radość maluchów oraz możliwość nieskrępowanej ekspresji przy użyciu różnych bohaterów trudno porównywać z czymkolwiek innym. Maluchy aktywnie uczestnicząc w przedstawieniach oraz współpracując dla osiągnięcia jak najlepszych efektów, zacieśniają więzy przyjaźni i uczą się przełamywać swoją nieśmiałość oraz nawiązywać nić porozumienia z innymi. Proste z natury akcesoria mogą występować w różnych formach sprawdzając się doskonale, jako zabawki kreatywne. Standardową scenę można zastąpić lub wykorzystać inaczej tak jak w przypadku prezentowanym przez klasyczny teatrzyk cieni.

Wypowiedzi publiczne przed większym gronem osób nawet, jeśli są one nam znane to wydarzenie zdolne wywołać napięcie nawet u wprawnych mówców. Dzieci mogą już od najmłodszych lat szlifować swoje umiejętności i nabywać nowe w ramach tej przyjemnej i ekscytującej zabawy.

pixel