Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sortery dla dzieci

( ilość produktów: 56 )

Ciekawe świata dziecko przyswaja nową wiedzę w błyskawicznym tempie. Dlatego gdy Twój maluch zacznie interesować się wszystkim dookoła, zamiast smartfona włóż mu do ręki sorter edukacyjny i pomóż mu w rozwoju. Sortery to zabawki mające pomóc dziecku opanować rozpoznawanie kształtów za pomocą wzroku i dotyku, a także rozróżniać kolory. Ich kolejnym zadaniem jest nauczenie dziecka logicznego i strategicznego myślenia, a wszystko to bez rezygnowania z wyśmienitej zabawy.

Sorter edukacyjny – ulubiona zabawka małego Einsteina

Dziecko, które sorter edukacyjny ma w ręce po raz pierwszy w mig zrozumie, jakie zadanie ma do wykonania. Liczne, fikuśnie powycinane otwory oraz geometryczne kształty w żywych kolorach to wskazówka dla dziecka, że konieczne będzie dopasowanie kształtu z odpowiadającym mu okienkiem. W myśl metody prób i błędów maluch będzie starał się znaleźć odpowiedni klocek. Niezwykle ważne jest, by czynność ta dostarczała dziecku radości i pobudzała jego ciekawość, dlatego na pierwsze nieudane próby nie należy reagować złością, bo cóż by to była za zabawa gdyby dziecko bezbłędnie wykonało to zadanie w kilka sekund? Niech pobudzi szare komórki do intensywnego myślenia i pogłówkuje.

Edukacyjne walory sorterów sprawiają, że dziecko zdobędzie umiejętność biegłego nazywania elementów otaczającej go rzeczywistości oraz rozwinie swoje zdolności manualne.

Zabawa w sortowanie – zawsze gdy chcesz mieć chwilę dla siebie

Zamiast puszczać dziecku pełną przemocy i złych charakterów bajkę animowaną umieść je w miejscu, w którym będziesz miała go na oku i wręcz mu sorter. Takie rozwiązanie sprawia, że Ty zyskujesz chwilę wolnego czasu a dziecko zafascynowane zabawką mimowolnie stymuluje swój rozwój. Jednak pamiętaj, że wybierając sorter edukacyjny należy kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka i jego indywidualnymi predyspozycjami, bo zbyt trudna jak na aktualny poziom rozwoju dziecka zabawka przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego – nie będzie dla niego w żadnym stopniu interesująca.

Sortery dla dzieci – gwarancja frajdy i satysfakcji

W asortymencie sklepu Maxizabawa znajduje się szeroki wybór drewnianych sorterów dla dzieci. Drewniane zabawki są bezkonkurencyjnie najtrwalsze i najlepsze dla dziecka. Sortery drewniane są solidne, bezpieczne dla malucha, staranne wykończone i pomalowane nietoksycznymi farbkami.

Pierwszy sorter można podarować już półrocznemu szkrabowi, powinien mieć on prostą konstrukcję, która zachęci dziecko do pierwszego kontaktu z kształtami i kolorami. Otwory w nim powinny być spore, by małe, nieporadne jeszcze dłonie maluszka nie miały problemu z dopasowywaniem. Sortery edukacyjny znajdują się w ofercie marki Sevi, Manhattan Toy, Small Foot, Hape i Plan Toys.

pixel