Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cymbałki dla dzieci

( ilość produktów: 14 )

Przykuwają uwagę kolorami, zaskakują różnorodnością dźwięków oraz pozwalają na tworzenie pierwszych prostych melodii, cymbałki dla dzieci to instrument muzyczny, z którym Twoja pociecha wkroczy w niesamowity świat muzyki. Cymbałki to ulubiony instrument muzyczny najmłodszych. Ważne, by te, które chcesz podarować swojemu dziecku były solidnie wykonane z bezpiecznych materiałów, lekkie i posiadały blaszki w różnych kolorach, co pomoże maluchowi zapamiętać poszczególne dźwięki gamy.

Cymbałki dla dzieci – instrument, który bawi, uczy i rozwija

Wydawać by się mogło, że cymbałki to cymbałki, nie ma tu filozofii. Jednak i wyborowi cymbałek należy poświęcić kilka chwil. Jeśli mają one zachęcić dziecko do wkroczenia w świat muzyki powinny być dobrane do wieku malucha, duże znaczenie ma tutaj decyzja o rodzaju cymbałek jakie będą najlepsze dla dziecka, wyróżnia się bowiem cymbałki diatoniczne oraz chromatyczne.

Cymbałki dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką najlepiej by były diatoniczne, czyli jednorzędowe. Chromatyczne cymbałki sprawdzą się w przypadków maluchów, które już niejeden instrument muzyczny miały w ręce, umożliwiają one bowiem oprócz generowania podstawowych dźwięków gamy także tonów obniżonych lub podwyższonych.

Nie na tym jednak koniec, cymbałki dla dzieci dostępne są także w różnych wariantach tonowych, od 6-tonowych, które najlepsze będą dla małych dzieci około pierwszego roku życia, poprzez 8-,12-,15-, a nawet 27-tonowe modele dedykowane są maluchom, które opanowały już grę na klasycznych cymbałkach.

Jeśli zależy Ci na trwałości wybierz cymbałki drewniane

Muzyczne zabawki wykonane z drewna są idealne dla dzieci ze względu na ich bardzo wysoką wytrzymałość. Cymbałki drewniane nie są tutaj wyjątkiem. Naturalne drewno, z którego są wykonane jest odporne na różnego rodzaju upadki czy uszkodzenia mechaniczne, na które narażone są cymbałki podczas użytkowania przez dziecko. Drewnianych cymbałek dziecko nie jest w stanie złamać czy uszkodzić, dzięki czemu są one bezpieczniejsze od plastikowych odpowiedników. Na plus drewnianych cymbałek przemawia także fakt, że w przeciwieństwie do elektronicznych instrumentów uczą one cierpliwości i koncentracji, bowiem dziecko by wygenerować żądany dźwięk musi wykonać odpowiednie uderzenie w blaszkę. Dlatego przy pierwszej nadarzającej się okazji zamiast kupować kolejną elektroniczną zabawkę wybierz drewniany ksylofon dla dzieci i daj początek wielkiej muzycznej pasji.

pixel