Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolejka drewniana i dodatki

( ilość produktów: 126 )

Każdy malec prędzej lub później zaczyna fascynować się transportem. Dziesiątki samochodzików, samoloty, plastikowe ciężarówki i niezliczone ilości znaków drogowych potrafią zmienić pokój chłopca w ogromny tor jazdy. Jednak jeśli chcesz podarować dziecku zabawkę wyjątkową, którą będzie się bawił przez lata, kolejka drewniana będzie trafnym wyborem.

Kolejka drewniana – frajda, która nie ma końca

Kolejka drewniana to ten rodzaj zabawki, która cieszy się dużym zainteresowaniem i dziecka, i ojca. Dlatego też jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji do kolei. Kolejka to nie tylko zabawa, ale i sposób na przyjemną dla dziecka naukę kształtów, kolorów, ćwiczenia koordynacyjno-ruchowe, jak i rozwijanie umiejętności konstruowania i planowania. Kolejka drewniana jest ekologiczna, bezpieczna dla dziecka, a każda sztuka jest wyjątkowa, co odróżnia je od masowo produkowanych kolejek z plastiku i tworzyw sztucznych. Drewniane kolejki malowane są nietoksycznymi lakierami, a ich zaokrąglone krawędzie zapobiegają powstaniu jakichkolwiek urazów podczas zabawy.

Drewniane modele cieszą się dużą popularnością dzięki wysokiej trwałości, przystępnej cenie oraz dostępności w wielu rodzajach i konfiguracjach. Kolejka drewniana zwykle posiada połączenie lokomotywy z wagonikami magnesami, a zasilana jest bateriami, co jest rozwiązaniem dla dziecka bezpieczniejszym. Niewątpliwą zaletą kolejek drewnianych jest fakt, że modele różnych marek zazwyczaj pasują do siebie, pozwalając na stworzenie unikatowych konstrukcji.

Nieprawdą jest, że kolejkami bawić mogą się wyłącznie chłopcy. Przykładowa kolejka dla dziewczynki marki Bigjigs Rail pozwala na zabawę i odkrywania tajników kolei także młodym damom.

Akcesoria do kolejek – tory drewniane to podstawa!

Aby kolejka prezentowała się okazale oraz mogła dostarczyć ładunek do miejsca docelowego lub przewieźć pasażerów w żądane miejsce niezbędne są tory drewniane. Pozwolą one wydłużyć trasę, jaką kolejka ma do pokonania, jak i połączyć punkty infrastruktury takie jak węzeł kolejowo-drogowy, czy stacja.

Niestety nawet najlepsza zabawa zaczyna dziecko po jakimś czasie nudzić, ale jest na to rada! Bogaty wybór dodatków i akcesoriów do kolejek pozwoli Wam urozmaicić zabawę i sprawić, by żaden kurs nie był taki sam. Podróż może rozpocząć się w załadowni piasku, następnie małego kolejarza czekać będzie przejazd kamiennym mostem z owieczkami, by potem przejechać przez tunel i dotrzeć do miejsca docelowego. Scenariuszy jest nieskończenie wiele, a inspiracji do ich tworzenia dostarczą Wam akcesoria do kolejek drewnianych dostępne w sklepie Maxizabawa!

pixel