Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak wybrać wiklinowy wózek dla lalek?
Ukochana dziecięca lalka traktowana jest niczym członek rodziny: uczestniczy w spożywaniu wspólnych posiłków, zabierana jest na spacery, do przedszkola czy lekarza jako remedium na dziecięcy stres przed wizytą. Dziewczynki już od małego mają silnie rozwiniętą cechę opiekuńczości, która sprawia, że mają one potrzebę pielęgnowania kogoś małego i bezbronnego, w tym przypadku lalki. Dziecko dba o podstawowe potrzeby lalki takie same jakie ma ono, czyli jedzenie, zabawę, czy zażywanie ruchu na świeżym powietrzu. Poza domem lalka potrzebować będzie wiklinowego wózka, w którym mała opiekunka wygodnie ją przewiezie.
Czytaj więcej
Dlaczego zabawa kolejką drewnianą nie ma końca?
Mimo prób przejęcia rynku zabawek przez modele interaktywne, technologicznie zaawansowane i co najmniej oryginalne, klasyczne zabawki znane już naszym rodzicom i dziadkom niezmiennie cieszą się największą popularnością. Wśród nich honorowe miejsce zajmuje drewniana kolejka, zabawa którą wciąga na długie godziny. Jej największym atutem jest to, że może rosnąć wraz z dzieckiem, dzięki czemu nie znudzi się nigdy, a da początek zafascynowania pociągami. Kolejka drewniana to zabawka na tyle „niedziecinna”, że do zabawy chętnie dołączą też osoby dorosłe.
Czytaj więcej
Zabawki edukacyjne wspomagające rozwój dzieci
Dziecko musi nauczyć się wszystkiego, co dla dorosłych jest na porządku dziennym: sznurowania butów, pisania, logicznego myślenia czy zapamiętywania. Zabawki z walorem edukacyjnym powinny więc towarzyszyć maluchom tak wcześnie jak tylko się da. Pod przykrywką dobrej zabawy pomogą one dziecku opanować podstawowe umiejętności jak zręczność, strategiczne myślenie czy sprawność manualną. Z tego właśnie powodu kostki edukacyjne są często darowane jako pierwszy niemowlęcy prezent.
Czytaj więcej
Dlaczego warto kupować zabawki drewniane
Zabawki wykonane z drewna, nazywane coraz częściej ekozabawkami są znane od wieków, jednak w ostatnim czasie cieszą się szczególnie dużą popularnością. Wydawać by się mogło, że to kolejna nowa moda, lecz byłoby to błędne stwierdzenie. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, że ich działania, co to jedzą i to co kupują w sklepach ma duży wpływ na środowisko naturalne. Osoby zważające na aspekty ekologiczne dokonując codziennych, na pozór błahych, decyzji, także swoje dzieci chcą otoczyć zabawkami naturalnymi, których wyprodukowanie nie przyniosło szkody dla środowiska.
Czytaj więcej
Zabawki rozwijające dziecięcą wyobraźnię
Lato to czas, w którym dzieci spędzają większość czasu na powietrzu. Kiedy letnie, ciepłe dni odejdą w zapomnienie, warto pomyśleć o zorganizowaniu angażującej rozrywki dla dziecka. Wbrew pozorom, w domowym zaciszu dzieci nie muszą się nudzić! Wystarczy, że pod swoją ręką znajdą zabawki, które pochłoną je na długie godziny. Podpowiadamy, jakie bezpieczne i rozwijające zabawki odmienią długie, jesienne popołudnia i wieczory!
Czytaj więcej
Czas na gotowanie
Gotowanie to czynność, która coraz rzadziej uznawana jest za przykry obowiązek, a jako sposób na odprężenie, pobudzenie kulinarnej wyobraźni i poznanie nowych smaków. Dlatego jeśli każdy posiłek serwowany w Waszym domu jest wynikiem miłości i troski o zdrowie najbliższych, spraw swojemu dziecku kuchnię drewnianą i to jak najprędzej, by mogło poznać tą pasję od podstaw i w przyszłości zaskakiwać swoim kulinarnym talentem. Kuchnia drewniana dla dzieci pozwala maluchom bawić się w jedną z ich ulubionych zabaw, jaką jest znana niemal od zawsze „zabawa w dom”.
Czytaj więcej
10 zabawek edukacyjnych dla trzylatka
Trzylatek to mała wszechobecna istota niezwykle ciekawa świata. Dziecko w tym wieku jest już na tyle samodzielne by na własną rękę poznawać otoczenie. Poznawanie świata jest najskuteczniejsze wtedy, gdy jest połączone z dobrą zabawą. Jeśli więc zbliżają się urodziny Twojej pociechy lub po prostu chciałbyś podarować jej jakąś ciekawą zabawkę postaw na te o walorze edukacyjnym. Zamiast wybierać zabawki ładne, modne lub takie, które nie wymagają od dziecka żadnego wysiłku intelektualnego zdecyduj się na jedną z poniższych propozycji i wyświadcz swojemu dziecku przysługę.
Czytaj więcej
Kolejka drewniana - świetna zabawka dla przedszkolaka
Misie, samochodziki, figurki super bohaterów i w końcu one, kolejki drewniane - prędzej czy później stają się ulubioną zabawką każdego chłopca. Zafascynowanie transportem kolejowych może być tak duże, że pokój dziecka stanie się jednym wielkim torowiskiem. Kolejka drewniana nie tylko dostarcza radości, ale i rozwija dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, a także uczy najmłodszych przestrzennego myślenia i planowania. Jednak najlepsze w kolejkach drewnianych jest to, że dziecko może budować sieć kolejową razem z rodzicem, co pozytywnie wpłynie na ich relacje i umocni łączącą ich więź.
Czytaj więcej
TOP 5 drewnianych zabawek dla dziewczynki
Drewniane zabawki, choć kojarzone z dzieciństwem naszych dziadków i babć obecnie znów są na topie mimo zalewającej rynek fali zabawek wykonanych z plastiku i tworzyw sztucznych. Powodów, przez które drewniane zabawki są ponadczasowe jest wiele. Z pewnością są to: 100-procentowa ekologiczność, wyjątkowa trwałość, solidne wykonanie, prosta konstrukcja i brak elementów potencjalnie niebezpiecznych dla dziecka.
Czytaj więcej
Przegląd drewnianych domków dla lalek
W pokoju każdej dziewczynki znajduje się z pewnością co najmniej jedna ukochana lalka. Dla dziecka to coś zdecydowanie więcej niż zabawka, lalka to powierniczka dziecięcych sekretów i najlepsza towarzyszka wszelakich zabaw. Ulubioną zabawą dziewczynek jest inscenizacja życia domowego, do czego niezbędny jest budynek mieszkalny, w którym lalki mogłyby przeżywać codzienne sytuacje.
Czytaj więcej
pixel