Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10 zabawek edukacyjnych dla trzylatka

2018-08-06
10 zabawek edukacyjnych dla trzylatkaTrzylatek to mała wszechobecna istota niezwykle ciekawa świata. Dziecko w tym wieku jest już na tyle samodzielne by na własną rękę poznawać otoczenie. Poznawanie świata jest najskuteczniejsze wtedy, gdy jest połączone z dobrą zabawą. Jeśli więc zbliżają się urodziny Twojej pociechy lub po prostu chciałbyś podarować jej jakąś ciekawą zabawkę postaw na te o walorze edukacyjnym. Zamiast wybierać zabawki ładne, modne lub takie, które nie wymagają od dziecka żadnego wysiłku intelektualnego zdecyduj się na jedną z poniższych propozycji i wyświadcz swojemu dziecku przysługę.

1. Kostka edukacyjna

Zabawka ta bawi w tym samym stopniu co uczy, a potrafi malca wciągnąć na wiele godzin. Kostka edukacyjna rozwija dziecięcą motorykę, co w przyszłości będzie owocowało szybszą i skuteczniejszą nauką rysowania i pisania. Co więcej, przy modelach zaprojektowanych dla dzieci od 3 roku życia trzeba się czasem nieźle pogłowić. Kostka edukacyjna, by dziecko nie przeszło obok niej obojętnie powinna być kolorowa, posiadać kilka funkcji by zapobiec znudzeniu, odpowiedniej dla dziecka wielkości oraz przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów. W tym przypadku bezkonkurencyjne pozostaje drewno, które może nie jest tak lekkie jak tworzywa sztuczne, z pewnością jest bardziej solidne i pozbawione potencjalnie niebezpiecznych elementów.

Kostka edukacyjna powinna być także dostosowana do wieku dziecka, sklep Maxizabawa jest tego świadom, dlatego obok każdej zabawki podany jest minimalny wiek dziecka. Kostką edukacyjną dla trzylatka może być drewniany motoryczny domek z wieloma zamkami, które w swojej ofercie mają marki Small Foot oraz Bigjigs Toys. Zadaniem dziecka jest otworzenie różnych zamków w jak najkrótszym czasie.

2. Zestawy do nawlekania, nawlekanki

Jeśli rozwiązanie zadań oferowanych przez kostki edukacyjne zajmuje trzylatkowi kilka chwil, zamiast kupować kolejną podaruj mu zestaw do nawlekania, który nauczy go precyzji ruchów i niezwykle wartościowej w życiu cierpliwości. Nawlekanie to zajęcie na długie minuty a może nawet godziny, gdyż nie da się go wykonać szybko. Zestawy do nawlekania to skuteczny sposób na nudę, a także dziecięcą  nadpobudliwość, z każdym kolejnym nawlekanym elementem dziecko staje się spokojniejsze i bardziej wyciszone.

W sklepie Maxizabawa każdy rodzic znajdzie zestaw do nawlekania dla swojej pociechy. Dla chłopców odpowiednie będą duże korale do nawlekania marki Bajo lub zestaw literek i innych ozdób marki Small Foot. Dziewczynki z kolei polubią zestaw Pastelowa księżniczka marki Small Foot czy zestaw do tworzenia biżuterii Sarenka marki Djeco.

3.  Zestawy do sznurowania, sznurowanki

Podobny charakter do nawlekanek mają sznurowanki, które również pomagają dziecku się skupić, wyciszyć i ćwiczyć precyzję ruchów. O ile jednak nawlekanki mogą nie być atrakcyjne dla niektórych dzieci, tak sznurowanki to gwarancja dziecięcego zainteresowania. Chłopcy mogą ćwiczyć wiązanie na drewnianych męskich trampkach, a dziewczynki zainteresuje zestaw ubierz Kasię marki Djeco lub sznurowany motylek od Goki.

4. Liczydła drewniane

To zabawka, za której otrzymanie dziecko podziękuję Ci gdy tylko uda się do szkoły. Liczydło drewniane jest niezwykle pomocne przy nauce podstawowych działań matematycznych. Koralowe koraliki i zachęcająca wizualnie konstrukcja przekonują dziecko do edukacyjnej zabawy oraz pozytywnie nastawiają je do obcowania z liczbami. Trzylatkowi matematykę z jak najlepszej strony ukaże liczydło ze szklanymi kulkami marki Goki jak i drewniane liczydło na podstawce marki Bajo.

5. Tablice do sortowania, labirynty

Tablice do sortowania oraz wchodzące w zakres tej kategorii labirynty to uwielbiane przez dzieci zabawki. Dają one bowiem dziecku dowolność w działaniu, jak i zapewniają dążenie do celu metodą prób i błędów. Poruszanie się po labiryncie pobudza wyobraźnię oraz wzmaga ciekawość, z kolei sortowanie, czyli przyporządkowywanie uczy precyzji, skupienia i obrania strategii działania.

Każdy maluch ucieszy się z tablicy do sortowania Mieszkańcy lasów marki Goki czy układanki drewnianej przedstawiającej scenę z cyrku, tej samej marki. Chcąc podarować spersonalizowaną zabawkę do wyboru dla dziewczynki mamy tablicę edukacyjną Sevi, w której należy ubrać lalkę w wybrany strój, a dla młodych dżentelmenów tablica ta dostępna jest w wersji motoryzacyjnej, gdzie możliwe jest stworzenie różnych kombinacji pojazdów.

6. Literki, cyferki dla dzieci

Zestaw literek dla dzieci pozwala na radosną naukę alfabetu, w której na nudę nie ma miejsca. Trzylatkowie zaczynają rozwijać swoje zdolności manualne, by mieć podstawy do późniejszej nauki pisania. Kolorowe literki i cyferki sprawią, że Twoja pociecha będzie miała jej ułatwiony start. Zaznajomienie z kształtem i wyglądem literek oraz cyfr przekłada się na ich łatwiejsze zapamiętywanie, a co za tym idzie, bardziej płynne posługiwanie się nimi w przyszłości.

Ciekawym wyborem będzie magnetyczna układanka marki Janod, w której dzieci mogą przyklejać literki, cyferki i obrazki. Żaden trzylatek nie przejdzie obojętnie obok stempelków przedstawiających literki marki Djeco, a nauka liczenia z biedroneczką marki Orchard Toys da początek matematycznej pasji Twojego dziecka.

7. Przebijanki

Przebijanka to nieskomplikowana zabawka, która da Ci chwilę dla siebie, a dziecko w tym czasie spędzi czas bardziej efektywnie niż posadzone przed ekranem telewizora. Zasady zabawy są proste, należy wbić młoteczkiem kolorowe kule lub inne figury w przypisane im otwory. Przebijanki uczą myślenia przestrzennego, szybkości reakcji, a także przy okazji służyć mogą jako sposób na naukę kolorów lub liczenia. Drewniane, a więc niezwykle trwałe modele znajdziesz w ofercie marki Goki w różnych wariantach.

8. Zegary dla dzieci

Punktualność to szlachetna cecha, której wartość należy dziecku uświadomić już od najmłodszych lat. Dlatego w ofercie sklepu Maxizabawa znajdziesz kolorowymi i fascynujący zegar dla dzieci, który może Twojemu maluchowi nauczyć się określania aktualnej godziny. Wiele modeli, jak np. zegar dla dzieci z obrazkami marki Small Foot uczą jednocześnie liczenia, gdyż każda cyfra na tarczy posiada przypisaną liczbę owoców, warzyw lub zwierzątek, których suma jest taka sama jak wartość na tarczy. Dzieci same będą chciały rozpocząć naukę, gdy pod ręką będą miały zegar w postaci Sowy marki Janod. Model ten ma za zadanie nauczyć dziecko określania czasu w wariancie 12-godzinnym, a druga strona zegara to tablica kredowa, by nauka była nie tylko w wymiarze teoretycznym, ale i praktycznym.

9. Rozpoznawanie emocji

Trzyletnie dziecko jest już na tyle rozwinięte, że jest świadome istnienia emocji oraz ich mocnego zróżnicowania. Odpowiednia gra czy zabawka edukacyjna pomoże mu je zidentyfikować oraz powiązać z dobrą lub złą cechą charakteru. Domino „Gra twarzy” marki Pilch pokaże dziecku wiele emocji, zarówno tych złych, jak i dobrych oraz wymagać będzie połączenia dwóch takich samych płytek, w myśl głównej zasady tej gry.

Marka Pilch zaprojektowała także grę „Nasze emocje”, która posiada 2 wersje: gra memory oraz gra z wykorzystaniem kart. Zabawa ta rozwija pamięć, doskonali umiejętność koncentracji oraz kształtuje dojrzałość emocjonalną dzieci.

10. Nauka języków obcych

Za pan brat z językami obcymi już od małego. Ileż z nas żałuje, że w młodości nie nauczył się tak przydatnych języków obcych, które otwierają nowe horyzonty przed każdym, kto je opanuje. Przyjemną naukę języka angielskiego zapewni gra jajka z emocjami marki Hape, gdzie podstawowe emocje opisane są pokrótce w tym właśnie języku. Co więcej, gra ta będzie połączeniem nauki języka z rozpoznawaniem emocji wspominanym w poprzednim punkcie.

Naukę cyfr w języku angielskim ułatwi edukacyjny telefon od B.toys. Wybierając poszczególne cyfry dziecko usłyszy je poprawnie wymówione w języku angielskim, co ułatwi mu ich zapamiętanie. Gdy maluch opanuje najbardziej powszechny język obcy jakim jest angielski, późniejsza jego nauka w szkole nie będzie sprawiała mu żadnych trudności.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel