Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki ekologiczne

2017-11-15
Zabawki ekologiczne

Drewniane zabawki po wielu latach zapomnienia wracają na półki sklepowe. Plastikowe zabawki coraz częściej wzbudzają kontrowersję za sprawą toksycznych materiałów, barwników czy niebezpiecznych elementów. Ekologiczne zabawki pomimo swojej prostoty i pewnej archaiczności przeżywają prawdziwą drugą młodość w oczach rodziców.

Dlaczego wybieramy zabawki ekologiczne?

Drewno jest przede wszystkim naturalnym i ekologicznym materiałem, pozbawionym wszelkich niebezpiecznych substancji mogących źle wpłynąć na rozwój dziecka. Bezpieczeństwo zabawki, zwłaszcza dla kilkunasto-miesięcznych dzieci stanowi priorytet wszystkich rodziców. Zabawki drewniane spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa w przeciwieństwie do tańszych i pochodzących z nieznanych źródeł plastikowych odpowiedników. Maluszek drewnianą zabawkę bez obaw może włożyć do buzi lub trzymać w rączce bez obawy o skaleczenia czy kontakt z chemicznymi związkami.

Wszystkie zabawki z drewna spełniają restrykcyjne normy stawiane przez prawo regulujące handel zabawkami. Co więcej drewno pozyskiwane do produkcji pochodzi często z certyfikowanych i odnawialnych upraw, dzięki czemu wycinka nie wpływa negatywnie na ekosystem. Ekologiczne aspekty zabawek pozwalają dziecku już od najmłodszych zrozumieć jak ważną kwestią pozostaje ochrona środowiska naturalnego.

Klasyczne zabawki pozbawione są modułów dźwiękowych, zaawansowanej elektroniki oraz innych funkcji narzucających odgórnie styl zabawy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż dziecko każdego dnia od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywność. Wbrew pozorom różnorodność ekologicznych zabawek może wprawić w zawrót głowy – klocki, liczydła, tablice edukacyjne, układanki, zabawki do pchania czy klasyczny konik na biegunach. Drewniane zabawki docenią wszystkie dzieci, jednakże podczas wyboru zabawki kategorycznie uwzględnijmy wiek dziecka, aby w pełni wykorzystać potencjał zabawki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wyboru pierwszej zabawki dla maluszka! 

Polecane

pixel