Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolejka drewniana - świetna zabawka dla przedszkolaka

2018-08-06
Kolejka drewniana - świetna zabawka dla przedszkolaka Misie, samochodziki, figurki super bohaterów i w końcu one, kolejki drewniane - prędzej czy później stają się ulubioną zabawką każdego chłopca. Zafascynowanie transportem kolejowych może być tak duże, że pokój dziecka stanie się jednym wielkim torowiskiem. Kolejka drewniana nie tylko dostarcza radości, ale i rozwija dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, a także uczy najmłodszych przestrzennego myślenia i planowania. Jednak najlepsze w kolejkach drewnianych jest to, że dziecko może budować sieć kolejową razem z rodzicem, co pozytywnie wpłynie na ich relacje i umocni łączącą ich więź. Dziecięce zainteresowanie kolejnictwem może w przyszłości skutkować pasją do kolekcjonowania unikatowych modeli jak i ich własnoręcznego składania.

Kolejka drewniana – sposób na wartościowe spędzanie czasu z pociechą

Dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym drewniana kolejka o nieskomplikowanej konstrukcji będzie jak znalazł. Zabawa z kolejką to zajęcie na wiele godzin, już samo rozkładanie torów, punktów infrastruktury i planowanie trasy dostarcza sporą dawkę radości. Kolejka drewniana, aby przyciągnąć uwagę dzieci powinna być pełna kolorów. Proste modele dają dziecku możliwość swobodnego łączenia poszczególnych elementów, by do zabawy nie wtargnęła nuda. Kolejki drewniane są solidnie wykonane, a co za tym idzie, liczne upadki czy wypadki na trasie nie będą miały wpływu na ich estetyczny wygląd. Zwykle ich krawędzie są zaokrąglone, co ma podnieść bezpieczeństwo zabawy.

Kolejka drewniana dla dzieci może być zakupiona osobno, jednak bardziej ekonomicznym wyborem będzie zakup całego zestawu. Ciekawą ofertę w tym zakresie posiada marka Bigjigs Toys, która obfituje w niebanalne drewniane zestawy. Kolejka drewniana Królewski Pociąg w zestawie zawiera nie tylko tory, ale i zamek, wiadukt, figurki rycerzy i władców, co pozwala dziecku na inscenizację wielu scenek rodem z średniowiecza. Marka oferuje także zestaw o nazwie Podróż koleją, gdzie dziecko ma za zadanie zbudować swoją trasę, rozmieścić dołączone figurki i elementy, by finalnie bezpiecznie przewieźć pasażerów do celu po wytyczonej przez siebie trasie. Pozostałe zestawy zapewniające zabawę na długie godziny marki Bigjigs Toys to Sad i farma, Dinozaury, Budowa lub Ósemka strażacka.

Ekscytujące dla małego kolejarza zestawy dostępne są również w asortymencie marek Sevi, KidKraft oraz Hape.

Kolejki drewniane nie tylko dla chłopców – propozycje dla dziewczynek

Kolejka drewniana od zawsze błędnie jest kojarzona wyłącznie z chłopcami. Fakt, że większość miłośników kolejek to właśnie młodzi przedstawiciele płci męskiej nie sprawia, że jest to całe 100%. Producenci zabawek dziecięcych są tego świadomi, dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich produktami chciały bawić się także młode damy. Stricte dziewczęcą propozycją jest kolejka drewniana Świat Wróżek marki Bigjigs Toys dostępna w 2 wariantach: 40- i 75-elementowym. W najbogatszej wersji zestaw zawiera oprócz bajecznego pociągu także tory, most, postacie wróżek, drzewa i domki, a kolejka jeździć może na dwóch poziomach. Zestawy te przykuwają uwagę uroczą formą i delikatną stylistyką, co czyni gwarancją uśmiechu na twarzy każdej panienki. Inną propozycją jest także produkt marki Bigjigs Toys, tym razem jest to pełna kolorów kolejka Wróżkolandia ze stolikiem. Zaprojektowana z myślą o młodych damach kolejka drewniana wraz z mnóstwem dodatków i akcesoriów pozwalają na kreatywną zabawę.

Kolejka drewniana dla dzieci daje najmłodszym możliwość tworzenia setek wypełnionych przygodami scenariuszy

Jeśli posiadany przez Twoje dziecko zestaw pokrywa się kurzem od miesięcy, nie spisuj drewnianej kolejki na straty, tylko dokup do niej oryginalne akcesoria i dodatki, które przepędzą nudę na dobre. Dostępne oddzielnie akcesoria w postaci torów, punktów infrastruktury, postaci i elementów krajobrazu pozwolą dziecko stworzyć rozbudowane, dobrze prosperujące miasto a także wymyślić własną historię dla pokonywanej przez lokomotywę trasy.

Wiadomo, że jazda po prostym to żadna frajda, dlatego na swojej trasie umieśćcie przejazd kolejowy z rogatkami lub rozjazdy ze zwrotnicą. Aby każdy centymetr pokonywanej przez kolejkę trasy był pełen niespodzianek w sklepie Maxizabawa dostępnych jest wiele elementów infrastruktury, których pokonanie będzie wymagać od małego kolejarza nie lada skupienia. Ciuchcia na swojej drodze spotkać może tunel górski, ruchomy most lub stację, na której wysadzić trzeba będzie pasażerów, którzy już dojechali do swojego celu oraz zabrać nowych podróżnych.

Chcąc zmodyfikować wygląd swojej kolejki maluch może dołączyć do lokomotywy wagon z traktorem na platformie lub zamieniać ją w pociąg towarowy przewożący węgiel lub stal. W razie kłopotów na trasie konieczny będzie kontakt z posterunkiem policji, a zaniedbana kolejka odzyska swój perfekcyjny wygląd po wizycie w Tęczowej myjni marki Bigjigs Toys. Podczas jazdy i podziwiania krajobrazów mały maszynista minie wiatrak lub dźwig Dinozaur.

Przejeżdżającej kolejce ciekawie przyglądać mogą się drewniane laleczki marki Sevi, a robotnicy wykonujący remonty drogowe pokiwają maszyniście na dźwięk syreny kolejowej.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel