Rabat na START Wakacji -10% na cały asortyment. Wpisz w koszyku kod rabatowy: wakacje2017

Jesteś w:

Strona główna» Zabawki ekologiczne

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Informacje

Zabawki ekologiczne

zabawki-ekologiczne.jpg

 

Drewniane zabawki po wielu latach zapomnienia wracają na półki sklepowe. Plastikowe zabawki coraz częściej wzbudzają kontrowersję za sprawą toksycznych materiałów, barwników czy niebezpiecznych elementów. Ekologiczne zabawki pomimo swojej prostoty i pewnej archaiczności przeżywają prawdziwą drugą młodość w oczach rodziców. Dlaczego tak jest?

 

Drewno jest przede wszystkim naturalnym i ekologicznym materiałem, pozbawionym wszelkich niebezpiecznych substancji mogących źle wpłynąć na rozwój dziecka. Bezpieczeństwo zabawki, zwłaszcza dla kilkunastomiesięcznych dzieci stanowi priorytet wszystkich rodziców. Zabawki ekologiczne spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa w przeciwieństwie do tańszych i pochodzącychz nieznanych źródeł plastikowych odpowiedników. Maluszek drewnianą zabawkę bez obaw może włożyć do buzi lub trzymać w rączce bez obawy o skaleczenia czy kontakt z chemicznymi związkami.

 

Wszystkie zabawki z drewna spełniają restrykcyjne normy stawiane przez prawo regulujące handel zabawkami. Co więcej drewno pozyskiwane do produkcji pochodzi z certyfikowanych i odnawialnych upraw, dzięki czemu wycinka nie wpływa negatywnie na ekosystem. Ekologiczne aspekty zabawek pozwalają dziecku już od najmłodszych zrozumieć jak ważną kwestią pozostaje ochrona środowiska naturalnego.

 

Klasyczne zabawki pozbawione są modułów dźwiękowych, zaawansowanej elektroniki oraz innych funkcji narzucających odgórnie styl zabawy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż dziecko każdego dnia od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywność. Wbrew pozorom różnorodność ekologicznych zabawek może wprawić w zawrót głowy – klocki, liczydła, tablice edukacyjne, układanki, zabawki do pchania czy klasyczny konik na biegunach. Drewniane zabawki docenią wszystkie dzieci, jednakże podczas wyboru zabawki kategorycznie uwzględnijmy wiek dziecka, aby w pełni wykorzystać potencjał zabawki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wyboru pierwszej zabawki dla maluszka! 

Kontakt

maxizabawa.pl

Telefon: 609 286 304
(pon-pt w godzinach 9-16)

E-mail: sklep@maxizabawa.pl